Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/kwo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Męskie obuwie wyjściowe

Wieczorowe pantofle męskie

Widok mężczyzny w garniturze, to dzisiaj rzadkość. Coraz mniej panów decyduje się na ten strój na co dzień, a zakłada go tylko w obliczu ważniejszych uroczystości, a więc „od święta”. Oczywiście, pomijamy mężczyzn, którzy obracają się w świecie biznesu czy show biznesu, gdzie elegancki ubiór jest od nich wymagany. Niemniej, bardzo często i w takich okolicznościach panowie częściej wybierają stylową marynarkę, którą mogą zestawić z luźnymi spodniami, np. z dżinsami,  niż sztywny garnitur (marynarka plus spodnie „od kompletu).

Strój, to jedna sprawa natomiast obuwie, to już całkiem inna historia choć, jak wiadomo, buty powinny stanowić uzupełnienie kreacji, nie mogą być „z kosmosu”. Z doborem właściwego obuwia, pasującego do stylizacji, zazwyczaj jest problem. Panowie mają z tym ogromny kłopot dlatego też, bardzo często korzystają z rad innych. Niemniej, umiejętność komponowania ubioru z obuwiem, to sztuka do wyuczenia zatem, mężczyźni mogą, w całkiem krótkim czasie, uniezależnić się od opinii osób postronnych.  Obuwie okolicznościowe, wizytowe, to obuwie eleganckie i szykowne. Zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim powinno być dobrane stosownie do okoliczności.

Garnitur, to najpopularniejszy męski strój o charakterze oficjalnym, wizytowym. Panowie, w znacznej większości, zakładają go jednak niechętnie. Najczęściej dopiero wtedy, gdy zmusza ich do tego sytuacja, a więc innego wyjścia nie ma. Obuwie pasujące do garnituru, to tak naprawdę każde lakierki, zarówno o charakterze wysokiego połysku, jak i w wersji matowej. Najlepiej prezentują się modele na delikatnym obcasie (1,5-2,5 cm), którego obecność dodaje sylwetce lekkości i gracji. Kolor butów, w zależności od barwy garnituru może być czarny, brązowy, kremowy, ecru i inny. W zależności od okazji, dopuszczalne jest założenie mniej eleganckich butów przy czym, należy pamiętać o dobrym smaku i wyczuciu. Nie wszystkie chwyty są dozwolone.

Smoking i frak, to stroje bardzo odświętne. Zakłada się je bardzo rzadko, tylko w obliczu naprawdę ważnych okazji. To, przede wszystkim, kreacja sceniczna i bankietowa. Buty do smokingu lub fraka powinny być czarne i gładkie, niekoniecznie lakierowane, ale takie są najbardziej wskazane, sznurowane.  „Noski” kwadratowo ścięte albo lekko zaokrąglone. Niedopuszczalne jest założenie brązowych butów do czarnego smokingu czy fraka! To kłóci się z ogólnie przyjętymi zasadami.